Feiten. Anders bekeken.

Origineel en lang verwacht

Geschreven door  op in Boeken, Fictie.

Eileen, Otessa Moshfegh

Uitgeverij Hollands Diep
2017 – 320 blz

Op deze vertaling zaten we al even te wachten: Eileen van de Amerikaanse Ottessa Moshfegh.

In het New England van de jaren 60 woont Eileen samen met haar alcoholverslaafde vader.  De verhouding tussen hen beiden is slecht: met ruzie maken en drinken brengen ze hun dagen door.  Eileen werkt als secretaresse in een jeugdgevangenis voor jongens.  Ze slijt er eindeloos durende dagen met het samenstellen van nutteloze vragenlijsten voor de bezoekende moeders en het smachten naar de gespierde gevangenisbewakers.

Als de mooie psychologe Rebecca arriveert in de jeugdgevangenis is Eileen meteen geobsedeerd.  Ze doet alles om bij Rebecca in het gevlei te komen. Tussen de twee vrouwen ontstaat een bevreemdende vriendschap die fatale gevolgen zal kennen.

Eileen is geen doorsnee personage, ze lijkt een grijze muis, maar in haar gedachten is ze razend, op de wereld, op haar collega’s, op haar vader…  Voor de lezer is ze vaak wansmakelijk en grof, maar toch kun je niet anders dan ook sympathie voor haar voelen.

Een nieuwe en originele stem, deze  Ottessa Moshfegh.  Haar ‘Eileen’ zullen we alvast niet meer vergeten!

Voor liefhebbers van JD Salinger en Sylvia Plath, maar zeker ook voor wie houdt van film noirs.

Met dank aan boekhandel Grim.

Ook interessant

Een verhaal over liefde, leugens, obsessie en verlies

22/07/2016

22/07/2016

Je loog tegen mij, Jessica Ruston Boekerij 2016 – 368 pagina’s Toen ze zes jaar oud was, werd Klara Mortimer...

Porno, eerst het boek, daarna de film: Trainspotting 2

27/07/2016

27/07/2016

Porno, Irvine Welsh De Arbeiderspers 2003 (2017) – 483 pagina’s Porno, de ware opvolger van Trainspotting wordt verfilmd. Hij is...

‘Thriller noir’ met een extra confronterend laagje

23/05/2017

23/05/2017

Kleine doden, Emma Flint Uitgeverij De Geus 2017 – 352 blz Het is heet in Queens, New York, op een...

80 jaar Boekenbeurs: een korte geschiedenis

10/11/2016

10/11/2016

In 1932 vond de allereerste Boekenbeurs plaats in de Antwerpse Stadsfeestzaal, onder impuls van het boekenvak. Dit eenmalige evenement was...

Over de eeuwigheid en daarna

12/11/2016

12/11/2016

De muze en het meisje, Katrijn Van Bouwel Prometheus 2016 – 224 pagina’s Mila verlangt naar oneindigheid. Ze wil herinnerd...

Actieboek met een hoog testosterongehalte

21/07/2016

21/07/2016

Crash, Jack Bowman A. W. Bruna Uitgevers 2016 – 344 pagina’s Tom Patrick, toponderzoeker bij de Amerikaanse National Transportation Safety...

Geen verlaagd btw-tarief voor e-boeken, beslist Europees Hof van Justitie

08/03/2017

08/03/2017

Digitale boeken (e-boeken), kranten en tijdschriften die langs elektronische weg worden geleverd, blijven onder de huidige Europese btw-regelgeving uitgesloten van...

Een debuut om te koesteren, meer verklappen we niet

20/05/2017

20/05/2017

Lampje, Annet Schaap Uitgeverij Querido 2017 – 304 blz Of het nu een kinderboek is of niet, soms weet je...

De nieuwe J. K. Rowling heet Samantha Shannon

19/10/2016

19/10/2016

Het bottenseizoen, Samantha Shannon Prometheus 2015 – 410 pagina’s Samantha Shannon werd in 2012 wereldnieuws. De destijds twintigjarige auteur sloot...

‘Uitgelezen’ brengt Hugo Matthysen naar Smaaksalon Hasselt

03/03/2017

03/03/2017

Op 7 maart vindt de volgende editie van ‘Uitgelezen’ plaats in het gezellige Smaaksalon in Hasselt. ‘Uitgelezen’ is een literaire...

‘Kleurboel’ in Het Stadsmus

23/09/2016

23/09/2016

Tot 6 november loopt de interactieve, kindvriendelijke tentoonstelling ‘Kleurboel’ in het Stadsmus in Hasselt. De tentoonstelling op kindermaat toont de...

‘Fun ride’ door het leven van een Vlaamse familie

13/04/2017

13/04/2017

Een paar is twee, Toon van Mierlo Uitgeverij Vrijdag 2016 – 251 pagina’s Toon van Mierlo schreef met ‘Een paar...

Deel recordopbrengst van de Warmste Week gaat naar lees- en taalbevordering

29/12/2016

29/12/2016

De Warmste Week 2017 bracht een recordopbrengst van iets meer dan 7,8 miljoen euro op. Ook lezers, bibliotheken en boekenwinkels...

INTERVIEW – Jo Claes houdt het spannend in Leuven

02/11/2016

02/11/2016

Jo Claes ken je waarschijnlijk wel als de auteur van de misdaadromans over de Leuvense politie-inspecteur Thomas Berg. De auteur...

Leve de Boekenbeurs!

31/10/2016

31/10/2016

Dat de 80e editie van de Boekenbeurs, gisteravond geopend, een onderwerp is dat kritisch benaderd mag worden, is een feit....

Reageer
Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.