Feiten. Anders bekeken.

Origineel en lang verwacht

Geschreven door  op in Boeken, Fictie.

Eileen, Otessa Moshfegh

Uitgeverij Hollands Diep
2017 – 320 blz

Op deze vertaling zaten we al even te wachten: Eileen van de Amerikaanse Ottessa Moshfegh.

In het New England van de jaren 60 woont Eileen samen met haar alcoholverslaafde vader.  De verhouding tussen hen beiden is slecht: met ruzie maken en drinken brengen ze hun dagen door.  Eileen werkt als secretaresse in een jeugdgevangenis voor jongens.  Ze slijt er eindeloos durende dagen met het samenstellen van nutteloze vragenlijsten voor de bezoekende moeders en het smachten naar de gespierde gevangenisbewakers.

Als de mooie psychologe Rebecca arriveert in de jeugdgevangenis is Eileen meteen geobsedeerd.  Ze doet alles om bij Rebecca in het gevlei te komen. Tussen de twee vrouwen ontstaat een bevreemdende vriendschap die fatale gevolgen zal kennen.

Eileen is geen doorsnee personage, ze lijkt een grijze muis, maar in haar gedachten is ze razend, op de wereld, op haar collega’s, op haar vader…  Voor de lezer is ze vaak wansmakelijk en grof, maar toch kun je niet anders dan ook sympathie voor haar voelen.

Een nieuwe en originele stem, deze  Ottessa Moshfegh.  Haar ‘Eileen’ zullen we alvast niet meer vergeten!

Voor liefhebbers van JD Salinger en Sylvia Plath, maar zeker ook voor wie houdt van film noirs.

Met dank aan boekhandel Grim.

Ook interessant

Het achtste Harry Potter boek is eigenlijk geen boek

13/08/2016

13/08/2016

The Cursed Child, J. K. Rowling Arthur A. Levine Books 2016 – 328 pagina’s King’s Cross, september 2017. Harry Potter...

Mediacampagne voor neuken en zuipen

08/10/2016

08/10/2016

Spoo Pee Doo, Dimitri Verhulst Atlas Contact 2016 – 101 pagina’s “Europa staat in brand, maar onverschillig bestellen we nog...

Deel recordopbrengst van de Warmste Week gaat naar lees- en taalbevordering

29/12/2016

29/12/2016

De Warmste Week 2017 bracht een recordopbrengst van iets meer dan 7,8 miljoen euro op. Ook lezers, bibliotheken en boekenwinkels...

Voor de val en daarna: twee overlevenden, één vriendschap

17/08/2016

17/08/2016

Voor de val, Noah Hawley Boekerij 2016 – 384 pagina’s Vanaf het vliegveld van Martha’s Vineyard vertrekt op een mistige...

Een verhaal over liefde, leugens, obsessie en verlies

22/07/2016

22/07/2016

Je loog tegen mij, Jessica Ruston Boekerij 2016 – 368 pagina’s Toen ze zes jaar oud was, werd Klara Mortimer...

“Wij kennen Afrika niet, en de Afrikanen kennen ons niet.”

11/10/2017

11/10/2017

Scholing is nodig, langs twee kanten. Dat is in feite de onderliggende boodschap van het boek ‘De Laatste Foto’ van...

Er was eens… Roald Dahl!

12/09/2016

12/09/2016

Er was eens, heel lang geleden… Exact 100 jaar geleden om precies te zijn. Want op 13 september 2016 zal...

Pokémon Go! vangt ons allemaal

13/09/2016

13/09/2016

Pokémon Go, Hét onofficiële boek Karakter uitgevers 2016 – 120 pagina’s – €9,99 Ken je nog iemand die de term...

Avontuurlijke wraakheldin

21/07/2016

21/07/2016

Maestra, L. S. Hilton The House of Books 2016 – 320 pagina’s Judith Rashleigh is eind twintig en werkzaam op...

De nieuwe J. K. Rowling heet Samantha Shannon

19/10/2016

19/10/2016

Het bottenseizoen, Samantha Shannon Prometheus 2015 – 410 pagina’s Samantha Shannon werd in 2012 wereldnieuws. De destijds twintigjarige auteur sloot...

Ander volk, andere setting, zelfde waarheid

11/08/2016

11/08/2016

De Zwaluwman, Gavriel Savit Ambo/Anthos 2016 – 248 pagina’s Krakau, 1939. Op zes november besloot de Duitse Gestapo tot de...

Dubbelexpo ‘DistillArt’ gaat vandaag van start

24/09/2016

24/09/2016 1

Vanaf 24 september tot 8 januari 2017 kan u de dubbelexpo: ‘DistillArt. Jenever- en likeuraffiches die blijven hangen’ bezoeken in...

Een debuut om te koesteren, meer verklappen we niet

20/05/2017

20/05/2017

Lampje, Annet Schaap Uitgeverij Querido 2017 – 304 blz Of het nu een kinderboek is of niet, soms weet je...

Religie en moord in een betoverend misdaadverhaal

25/07/2016

25/07/2016

Arab Jazz, Karim Miské De Geus 2016 – 288 pagina’s Ahmed Taroudant woont in een appartement in het multiculturele 19e...

INTERVIEW – Marc de Bel gaat nog lang niet op pensioen!

17/10/2016

17/10/2016

Tijdens de Nederlandse Kinderboekenweek kunnen we natuurlijk niet nalaten om ook even te spreken met dé populairste Vlaamse jeugdschrijver: Marc...

Reageer
Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.